مصاحبه با سایت حوزه نیوز

***

نفر برتر سومین المپیاد معارف قرآن کریم دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در تفسیر، گفت: متأسفانه در اخبار و رسانه های کشورمان اهالی . برترین‌های عرصه قرآن مظلومند و معرفی نمی شوند اما نسبت به ورزشکاران و بازیگران تئاتر و سینما توجه خوبی می شود.برادران، هفتم خرداد 89 در 40 حوزه آزمونی، در سطح کشور برگزار شد.

نعمت الله فیروزی، طلبه کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی در گفت و گو با سرویس استان‌های مرکز خبر حوزه، با بیان این مطلب، تصریح کرد: برای تکریم کتاب خدا، باید فعالان عرصه قرآن تکریم شوند.

وی مظلومیت کلام الهی در جامعه را دغدغه‌ اهالی قرآن دانست و اظهارداشت: متأسفانه در علم آموزی خود از قرآن فاصله داریم و کم‌تر به آن توجه می‌کنیم.

این طلبه کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث دانشگاه علوم اسلامی رضوی با تأکید بر این که  تا تفسیر وارد دروس اصلی حوزه نشود طلبه عالم تربیت نخواهد شد، به محور قرار گرفتن تفسیر اشاره و  تصریح کرد: تنها برگزاری همایش ها و جلسات مختلف درباره قرآن نتیجه بخش نیست، بلکه باید این جلسات  ضمانت اجرایی داشته باشد.

فیروزی، گفت: باید به این مطلب توجه داشت که نکات قرآنی برای همه افراد جامعه تازگی دارد و می توان از قرآن در مسیر زندگی به نحو احسن استفاده کرد و درس گرفت.

وی با بیان این که باید معارف قرآنی را زیبا ارائه داد، از طلاب و دانشجویان جوان خواست، برای شروع کار قرآنی به سیستم های محدود اکتفا نکنند و با امید و پشت کار وارد این عرصه با برکت شوند.

این طلبه قرآن‌پژوه با تأکید بر این مطلب که باید درس های تفسیری به روز باشد، اذعان داشت: با توجه به این که قرآن پاسخ گوی تمام نیازهای بشر است، می توان از راه قرآن به نیازها و شبهاتی که در جامعه وجود دارد، پاسخ داد.

این طلبه در ادامه  از تربیت خود در خانواده ای قرآنی و حضورش در سومین المپیاد معارف قرآن کریم، اظهار داشت: المپیاد از سطح بالایی برخوردار بود و آن طور که بیان شده، امسال 7 هزار نفر در این  المپیاد حضور داشته‌اند.

فیروزی با بیان این که برای شرکت موفق در این المپیاد سه ماه وقت گذاشته است، افزود: خود را برای  اختتامیه مرحله ملی که در مهر ماه با حضور دانشگاههای آزاد اسلامی، علوم پزشکی و سایر دانشگاه‌ها در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود، آماده می‌کنم.

یادآور می‌شود، سومین المپیاد معارف قرآن کریم از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در سه رشته ترجمه و مفردات، تفسیر و حفظ موضوعی در دو بخش خواهران و

نوشته شده در تاریخ شنبه 23 مرداد 1389    | توسط: نعمت الله فیروزی    | طبقه بندی: متفرقه،     |
نظرات()